Výživový seriál! Díl č. 4 Není protein jako protein

Výživový seriál! Díl č. 4 Není protein jako protein

Další díl výživového seriálu aneb držíme štíhlou linii je tady!

 Koupíš si produkt Keto diety, proteinovou tyčinku nebo proteinovou (rozumí se bílkoviny) kaši, sníš to a čekáš na zázrak, ale on se neděje. Co je špatně?

Hm, možná druh použitého proteinu!

👉 Je spousta druhů proteinů, syrovátkové, hrachové, rýžové, sojové, vaječné a famfárové,…, které se používají do produktů pro štíhlou linii/sport.

👉Nás by měl nejvíce zajímat protein syrovátkový, skrz nejvyšší biologickou využitelnost. Naše tělo z něj využije úplné maximum a vstřebá se rovnou 98 % všech bílkovin obsažených v tomto proteinu! Takže např. ráno po snídani, svačině, kdy chceme dát tělu dávku bílkovin, abychom vydrželi co nejdéle syté (dodali tělu co nejvíce zdravé energie, lépe regenerovali po pohybu), ideálka jako materiál je syrovátkový protein.💪 Dost dobře na tom je i vaječný protein (albumin), který se také pyšní vysokou vstřebatelností a efektivitou, hned za syrovátkou.

👉Oproti tomu ale máme i proteiny (bílkoviny) slabší (vždy je někdo výš, někdo níž,…, bohužel). 🌿Existují rostlinné proteiny (hrachový, rýžový), které jsou sice taky fajn, ale vstřebatelností jsou hodně dole pod syrovátkou. Takže když si dáme výrobek obsahující hrachový nebo sójový protein, tělo si z něj rozhodně nevezme tolik, jako ze syrovátky. Navíc ne každému chutná specifická chuť hrachového či sójového proteinu 😔

👉Syrovátka je také zdrojem mnoha benefitů pro naše zdraví. Může snížit výskyt rakoviny, zlepšit imunitu, redukovat záněty, zvýšit funkci jater. 👉Syrovátka zároveň snižuje krevní tlak, podporuje imunitu a také pomáhá předejít cukrovce typu 2+.
No a co ještě pro dámy? No přece syrovátka dělá naši pleť krásnější. 

Takže další důvod, proč přikousnout ke svačině naše výrobky s vyšším obsahem syrovátkové bílkoviny označené značkou PRO-TE(BE)-IN, které obsahují až 30 % tohoto syrovátkového zázraku!

Takže na co čekat, pokud si hlídáš štíhlou linii nebo jíš protein kvůli regeneraci/energii, tak koukni nawww.legracie.cz skupina SPORT.