Výživový seriál! Díl č. 20 Jojo-efekt

jojo-efekt

Výživový seriál! Díl č. 20 Jojo-efekt

Nasadíte tvrdou dietu, zhubnete. Ale co dál?
Začnete jíst salát, fakt málo kalorií denně, do toho sportovat jak blázni. Po několika týdnech se budete těšit ze shozených kil a rozhodnete se dietu ukončit. Začnete si dávat jídla, která jste si několik dnů odpírali. A ejhle, shozených 5 kil je zas nahoře. Plus další dvě kila gratis.
Víte, proč se tohle stalo? Právě proto, že jste jedli fakt málo. Tím jste vaše tělo přepnuli do modu hladovění, kdy si každou kalorii navíc uloží. Vy pak začnete tláskat páté přes deváté a tělo se jen nestačí divit, co to má za hody, tak ukládá do tukových zásob, kdyby náhodou zase došlo na hladovění!
Čím více diet, tím více bude vaše tělo vystresované a tím více si budete do budoucna ubližovat. Hubnout se dá i zdravě, bez extrémů, pěkně pomalu s trpělivostí a hlavně udržitelně! Po takovémto hubnutí vám nebude problém figuru udržet, hlavní je, hýbat se s radostí a jídlo si užívat.
Pravidlo: Nikdy nejít pod bazální metabolismus, by si měli do paměti vštípit všichni. Zhubnete jednou a navždy, nebudete se dostávat neustále do kolotoče nejezení- jezení- nejezení. Není to dobré ani pro vaši psychiku, ani pro hormonální stránku těla.
Zdravému životnímu stylu zdar!