VAŠE DOTAZY

Jsou výrobky LeGracie instantní polotovar?
Naše výrobky nejsou instantní, protože každý robek musíte uvařit, kromě kuskusů, které se samozřejmě nevaří. A ano vyrábíme polotovary, ale jen v tom nejlepším smyslu slova. Každý z nás krmí své děti polotovary již od útlého věku, protože dětská kaše nebo příkrm je také polotovar. A zrovna k dětspolotovarům bych irovnala naše výrobky a to z hlediska surovin, které v LeGracinepoužíváme – sůl, palmový tuk, glutamany, konzervanty, kyidla, aromata…..

 

Co je hlavvýhoda výrobků LeGracie?
Že do našich pytlíků dáváme jen to, co bychom sami jedli. Představte si, že doma otevřete špajz a lednici a poskdáte si oběd nebo večeři jen z toho, co tam je. Verobcích LeGracie jsme recepturu již vymysleli za vás a vám odpadá emýšlení o receptu, čištění zeleniny, krájení atd. Zkrátka vezmete pytlík, kde je vše v sušeném stavu a vaříte.

 

Kdy je dobré sáhnout po sáčku LeGracie?
Vždycky, když nemáte čas a nebo nemáte ideální podmínky k dlouhému ve. LeGracii je dobrét doma ve špajzu, když si chcete doát v dnu teplou večeři a máte na její přípravu 20 minut, nebo když onemocníte vy nebo vaše děti a nedostanete se ani na nákup. LeGracie je skvělý parťák na dovolené a to jak na hory, tak k mi, jak na jachtu, tak do kempu pod stanNaše pytlíky ocení jak maminky na mateřské dovolené, tak studenti na kolech, ale hlavně pracovně vyžení lidé, protože některé výrobky si snadno ipravíte kdekoliv v práci, kde máte k dispozici varnou konvici. Navíc vaření je tak jednoduché, že ho zvládnou i starší dě, které už pouštíte ke sporáku.

 

Co je dobrého na suše zelenině a ovoci, když můžu vařiz čerstvého nebo použít konzervu?
Už naše babky vše sušili a věděli proč. Sušená zelenina a ovoce si uchovají až 70 % všech živi a sušené suroviny neztrácí svou typickou chuť a vůní. Ne vždmáme možnost koupit vše čerstvé a pokud není pro danou potravinu sezona, tak ani neznáme způsob, jak a kde byla vypěstovaná a uskladněná.

 

Jsou výrobky LeGracie vhod i pro vegetariány?
Ano jsou, protože do výrobků nepoužíváme žádné suroviny živočišného vodu, syrovátku ani sušené mléko apod. Navíc velmi dbáme na složení, takže většina výrobků je i skvělým zdrojem rostlinných bílkovin.

 

Vyrábíte i bezlepkové výrobky?
Bezlepkové výrobky v sortimentu LeGracie najdete a jsou vždy jasně označené. Označení znamená, že daný výrobek obsahuje pouze irozeně bezlepkové suroviny, protože lepek v nich robcích neměříme a ani nemáme oddělený výrobní provoz.

 

Jste český výrobce, znamená to, že i všechny suroviny poczejí z Čech?
Všechny suroviny si velmi pečlivě vybíráme. Ty, které lze pídit v Čechách, jako naíklad zelenina, některé bylinky, tuzemské ovoce atd. nakupujeme v tuzemskuKulatozrnnou rýži a kuskus vozíme z Itálie, červená čočka je až z Kanady

 

Co poebuji mít doma k tomu, abych si mohl robkLeGracie uvařit?
Ve většině ípadů vám stačí jen olivový olej nebo máslo voda a sůl, případně cukči jiné sladidlo je to opravdu snadné.

 

Co když mi nebude výrobek LeGracie chutnat?
Protože vaření by mělo být hravé a jak se říká, sto lidí sto chu, je dobré se už i nákupu podívat, jestli to, co výrobek obsahuje jím. Kromě toho, že budete vařit esně podle návodu tj. jednoduše a snadno, tak doporučujeme nebát se do výrobků idat to, co milujete chilli, maso, rybu, klobásku, česnek, sýr, víno… Zkrátka základ dle návodu je skvělý, ale vaše vlastní invence bude chutnat vždy o kapku lépe.

 

Jak se výrobky LeGracie vaří?
Snadno! Dobu přípravy a počet por najdete na každémrobku. Návod na ípravu je velmi detailní a přitom jednoduchý.

 

Jak a s čím mohu výrobky LeGracie kombinovat?
Naše výrobky jsou dobré samy o sobě. Ale často jsou skvělou volbou jen jako íloha nebo součást jiného dla. Inspirovat se můžete již na obalu v tipu, ale hlavně na našem blogu a FB, kde najdete nejznější recepty a kulinářská videa.

 

Proč výrobky LeGracie neobsahusůl, když většina polotovarů jí obsahuje?
Protože vám to nechceme „vosolit“. :-) Věříme, že harmonickou chuť vytvoří již dobře poskdaná receptura a hlavně, každý solíme jinak, a často solí jinak i jednotliví členové rodiny. Děti by měly solit málo, dospělí mohou solit o něco víc. Navíc pokud do našich pytlíků při vaření přidáte něco svého, co už sůl obsahuje, může být výsledek totálně přesolené jídlo.

 

Čím jsou výrobky LeGracie specifické a odlišné od jiných výrobků z pytlíku?
Kromě jich věcí hlavně tím, že jsou to naše originální receptury. LeGracie je dlo, jaké jíme a chcemest, a věříme, že bude chutnat i m. Stejné receptury nikde nenajdete. Navíc se snažíme s recepturami myslet na vás všechny, takže u nás najdete jak inspiraci Středomořím, tak typické české chutě a kombinace velmi tradiční, ale i trendy záležitosti.

 

Kdo může výrobky LeGracie jíst, komu je můžu uvit?
Všem! Mezi našimi výrobky najdete i takové, které jsou vhodné pro děti již od jednoho roku. Některé robky jsou dokonce irozeně bezlepkové. Určitě sledujte naše doporučení u každého výrobku komu bude chutnat“, usnadní vám torientaci při nakupování.

 

žu si výrobky LeGracie nakoupit i do zásoby do špajzu“, vydrží mi?
Určitě můžete, všechny naše robky Vám vydrží až 12 měsíců, i když neobsahují konzervanty. Tím, že do nich nepřidáváme žádné potravinové strašáky a dochucovadla, nemá se v nich co zkazit. Ale pozor, nevhodným skladování a dlouhodom pobytem pytlíků LeGracie v teplotách nad 25 st., se vám do našich sáčků může nashovat hmyz, který je jasným důkazem toho, že všechny surovinmají uchovaný co nejpřírodnější charakter.